Katılım Koşulları

Yarışma, üniversitelerde eğitim gören önlisans, lisans, yüksek lisans, doktora öğrencilerinin katılımına açıktır. 2023 yılı içinde mezun olanlar da öğrenci olarak kabul edileceklerdir.

Yarışma başvurusu yarışma web sitesi üzerinden yapılacak olup, başvuru formu, kişisel verilerin işlenmesine yönelik aydınlatma metni, öğrenci belgesi hem başvuru aşamasında sisteme yüklenmeli hem de kargo ile yarışma sekretaryasına ulaştırılmalıdır.

Yarışmacılar için farklı kategorilerde katılım ile ilgili sınırlandırma bulunmamaktadır. Ancak, bir proje sadece tek bir kategoride başvuruda bulunabilir.

Öğrenciler yarışmaya iki şekilde katılabilir. Bireysel olarak veya grup olarak (grup olarak katılımlarda tüm grup üyelerinin öğrenci olması şarttır).

Yarışmaya katılan her projenin özgün olması ön koşuldur. Özgün olduğuna dair beyan olan “Orijinallik Beyanı”nın her öğrenci tarafından imzalanması şarttır.

Yarışma başvurularının elektronik ortamda da teslim edilmesi gerekmektedir.

Başvuru Evrakları

 • Öğrenci Belgesi:
  Öğrencilik durumunu gösteren öğrenci kimliğinin fotokopisi ya da ilgili kurum/bölümden alınacak resmi bir öğrenci belgesi. 2023 yılında mezun olmuş öğrenciler için onaylı mezuniyet belgesi fotokopisi eklenmelidir. 
 • Başvuru Formu:
  Tüm katılımcılar tarafından bilgiler doldurularak imzalanmalıdır.
 • Kişisel Verilerin İşlenmesine Yönelik Aydınlatma Metni:
  Tüm katılımcılar tarafından isim soyisim yazılarak imzalanmalıdır.
 • Orijinallik Beyanı:
  Tüm katılımcılar tarafından imzalanmalıdır.
 • Proje Özeti:
  Projeyi tanıtıcı özet 150 kelimeyi aşmayacak şekilde hazırlanmalıdır. Projenin dereceye girmesi durumunda tanıtıcı amaçlarla kullanılacaktır.
 • Proje Raporu:
  Proje raporu 1000 kelimeyi aşmayacak şekilde hazırlanmalıdır. Raporun ön sayfasında bir adet proje görseli yer almalıdır.
 • Proje Dosyaları:
  Projeyi detaylıca anlatacak doküman ve görseller PDF, MP4, yüksek çözünürlüklü JPG formatında yüklenmelidir. Dosyaların herhangi bir virüs ihtiva etmesi veya çalışmama durumu başvuru sahibinin sorumluluğundadır.

Yarışmaya birden fazla proje ile katılınabilir. Her bir proje için yukarıdaki katılım süreci ayrı ayrı yapılacaktır.


Yeşil Nokta Öğrenci Ödülleri
2023 Sponsorları

Mobirise Website Builder
Ana Sponsor

Mobirise Website Builder
Bronz Sponsor

Mobirise Website Builder
Bronz Sponsor

ÇEVKO Vakfı
 • Cenap Şahabettin Sok. No:94 34718 Koşuyolu Kadıköy / İSTANBUL
 • cevko@cevko.org.tr
 • +90 (216) 428 78 90
  © 2022 ÇEVKO Vakfı SDV

  No Code Website Builder